Dzisiaj jest: 15 Lutego 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Jowita, Faustyna, Józef
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
piątek, 15 luty 2019 17:15

CBŚP rozbiło gang dilerów narkotyków

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji w Radomiu rozbili działający między innymi w Radomiu gang dilerów narkotyków. Zatrzymano 14 osób i zabezpieczono ponad 60 kilogramów narkotyków, broń, amunicję i materiały wybuchowe.

Komentarz

piątek, 15 luty 2019 17:14

W Radomiu trwa liczenie osób bezdomnych

W Radomiu liczenie odbywa się od kilku dni. Zajmują się nim między innymi Straż Miejska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, streetworkerzy Caritas i pracownicy schroniska dla bezdomnych. W 2017 roku kiedy odbyło się poprzednie liczenie, w Radomiu doliczono się 262 bezdomnych osób.

Komentarz

Przetarg został ogłoszony w ramach tak zwanego projektu multimodalnego i tworzonej w Radomiu strefy wygodnego ruchu.

Komentarz

Przetargi dotyczą zaprojektowania drogi kołowania i płyty postojowej oraz wykonanie dokumentacji na budowę nowych parkingów i dróg.

Komentarz

Firma Maxto z Krakowa, wchodząca razem z firmą Rosa-Bud z Radomia w skład konsorcjum, które buduje Radomskie Centrum Sportu przy ulicy Struga, chce samodzielnie dokończyć inwestycję. Rosa-Bud jak już informowaliśmy, postwił spółce MOSiR ulitmatu, że jak dostanie dodatkowe ponad 23 miliony złotych to dokończy budowę.

Komentarz

czwartek, 14 luty 2019 16:46

Boisko przy ul. Rapackiego wymaga remontu

Boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Rapackiego w Radomiu jest jednym z trzech tego typu boisk na terenie miasta. Nie brakuje jednak opinii, że jest w najgorszym stanie technicznym. Z 10-letniego obiektu korzystaja na co dzień uczniowie pobliskiej szkoły oraz grupy dziecięce i młodzieżowe klubu RKS Radomiak. Remont boiska zapowiada radomski magistrat.

Komentarz

czwartek, 14 luty 2019 16:44

Rusza nabór projektów do BO 2020

Od piątku 15 lutego rozpocznie się przyjmowanie projektów do Budżetu Obywatelskeigo na 2020 rok. Magistart przypomina, że projekty będzie można składać w czterech stałych punktach, a także w punktach mobilnych i przez internet.

Komentarz

W tegorocznym konkursie dominują jednak debiuty: jest ich aż pięćdziesiąt trzy. W czerwcu kapituła ogłosi pięcioro pisarzy nominowanych do Nagrody, zaś nazwisko laureata poznamy we wrześniu. Wartość Nagrody Gombrowicza to 40 tysięcy złotych.

Komentarz

Firma Rosa-Bud, jeden z wykonawców Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga, postawiła ultimatum inwestorowi czyli spółce MOSiR w Radomiu. Rosa-Bud domaga się ponad 23 milionów złotych za dokończenie budowy kompleksu. Jeżeli MOSiR nie zgodzi się na przedstawione żądania finansowe, to Rosa-Bud odstąpi od umowy na budowę hali sportowej i stadionu.

Komentarz

Jedna osoba została ranna w wyniku pożaru samochodu, do którego doszło w miejscowości Milejowice koło Radomia. Z poparzeniami twarzy i dłoni, została odwieziona do szpitala.

Komentarz

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej