Dzisiaj jest: 16 Stycznia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Kultura i rozrywka

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli rozpoczęło sezon tegorocznych imprez od… wystawy malarstwa. Nie zabrakło też muzyki i poezji. Grupa przyjaciół wspominała Janinę Blicharską-Linar, zmarłą 14 lat temu artystkę.

Komentarz

W Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia odbył się wieczór poezji. Najnowsze wiersze zaprezentował Jan Wulczyński. W recytacjach obok autora wzięli udział Izabela Brejtkop i Andrzej Mędrzycki.

Komentarz

„Niecodzienność” w DK Iadalin

poniedziałek, 14 styczeń 2019 17:12 Autor
Wystawę fotograficzna „Niecodzienność” można oglądać w Domu Kultury Idalin. Autorką wystawy jest Anna Wróblewska, która dokumentowała codzienne życie swoich dzieci i...domowego kota.

Komentarz

Sztuka „Ferdydurke” wystawiona na deskach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu znalazła się w finale konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Reżyserem sztuki jest Alina Moś-Kerger. W kwietniu spektakl powalczy o nagrodę główną.

Komentarz

„Elektrownia” rozpoczęła sezon

wtorek, 08 styczeń 2019 17:21 Autor
Ekspozycja „artNoble 2017” otworzyła sezon wystaw w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Prace zaprezentował zwycięzca konkursu Maciej Andrzejczak.

Komentarz

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli rozpoczyna nowy sezon w nowym roku 2019. W niedzielę, 13 stycznia muzeum zaprasza na wernisaż wystawy obrazów Janiny Blicharskiej-Linar „Portret nieoczywisty”. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Miejsce kultury, kultura miejscowa”.

Komentarz

Do końca stycznia przyjmowane są zgłoszenia do czwartej edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Honorowym patronem Nagrody Gombrowicza jest Rita Gombrowicz, wdowa po pisarzu. Mecenasem Nagrody już po raz trzeci jest Jarosław Krzyżanowski.

Komentarz

Plany „Elektrowni” na 2019 rok

czwartek, 27 grudzień 2018 16:41 Autor
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia ma już kalendarz imprez na 2019 rok. Pierwsza, przyszłoroczna wystawa będzie otwarta już na początku stycznia.

Komentarz

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Transmisja obrad Rady Miejskiej