Dzisiaj jest: 20 Sierpnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Sabina, Sobiesław, Bernard

Niedziela Palmowa w skansenie

czwartek, 06 kwiecień 2017 15:47 Autor 

Ponad 200 palm wpłynęło na konkurs ogłoszony przez Muzeum Wsi Radomskiej. Ogłoszenie wyników tego konkursu nastąpi podczas Niedzieli Palmowej w skansenie. Muzeum zaprasza od godziny 10.00.

 


Wiosna w skansenie już w pełnej krasie. W zagrodach już wielkanocny wystrój. Za trzy dni niedziela palmowa. - W najbliższą niedzielę zapraszamy do Muzeum Wsi Radomskiej na uroczystości Niedzieli Palmowej w godzinach od 10.00 do 17.00. O godzinie 13.00 zapraszamy na mszę świętą celebrowaną przez ks. bpa Henryka Tomasika w zabytkowym kościele z Wolanowa. Podczas mszy chór kleryków z radomskiego seminarium duchownego wykona pasję św. Mateusza – mówi Michalina Grzeszczyk z Muzeum Wsi Radomskiej.

Po mszy wyruszy procesja z palmami do pól. Od rana w skansenie będą prowadzone także warsztaty robienia palmy wielkanocnej oraz warsztaty pisankarskie. - Metodą batikową, czyli woskiem będziemy pisać po wydmuszce, następnie będziemy farbować i otrzymamy przepiękną pisankę – opowiada Michalina Grzeszczyk.

W muzeum będzie także kiermasz twórczości ludowej, na którym można będzie kupić wszystkie elementy potrzebne do wielkanocnych koszyczków. Ogłoszone zostaną także wyniki konkursu na „Tradycyjną Palmę Wielkanocną”.Wstęp na teren muzeum jest biletowany, ale koszt biletu wynosi 1 złoty.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Robert Utkowski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dwa radomskie muzea z „Wierzbą”

  Ubiegłoroczna majówka zorganizowana w Muzeum Wsi Radomskiej, a także wydawnictwo muzeum J. Malczewskiego nagrodzone „Wierzbami”. To nagrody przyznawane przez samorząd Mazowsza.

 • Wielkie inwestycje w radomskim skansenie

  Będzie wioska dla dzieci, przebudowa kościoła, modernizacja wiatraka z Wierzbicy, pawilonu wystawienniczego. A to nie wszystko. W Muzeum Wsie Radomskiej niebawem rozpocznie się realizacja dużego projektu inwestycyjnego.

 • Po weekendzie. Araby w Piastowie i tańce w skansenie.

  Na terenie lotniska Piastów odbył się II Czempionat Koni Arabskich. A w Muzeum Wsi Radomskiej można było potańczyć w rytm dźwięków ludowej muzyki.

 • Wystawa na stulecie strażaków

  Ochotnicza Straż Pożarna w Przysusze ma 100 lat. Na razie można oglądać jubileuszową wystawę w Muzeum im. Oskara Kolberga. Główne uroczystości odbędą się we wrześniu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Niewielkie zachmurzenie

14°C

Radom

Niewielkie zachmurzenie

Wilgotność: 85%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Miejscowe burze z piorunami 16°C 12°C

 • jutro

  Rain 20°C 11°C