Dzisiaj jest: 25 Maja 2017    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Rekordowy festiwal piosenki Majki Jeżowskiej

środa, 12 kwiecień 2017 14:57 Autor 

Około 200 dzieci z całej Polski zgłosiło się do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia”, który od lat odbywa się w Radomiu. W tym roku była to już 12. edycja tego festiwalu.

 

Chętnych do udziału w festiwalu było tak dużo, że jury miało problem z przesłuchaniami konkursowymi. - Do udziału w konkursie zgłosiło się około 200 dzieci. Nasi nauczyciele, którzy weryfikowali i kwalifikowali do przesłuchań konkursowych przy pierwszej setce zastanawiali się kogo odrzucić. A została jeszcze druga setka. Konieczne stały się ponowne przesłuchania – mówi Elżbieta Sobkowiak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu.
Uczestników festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia” podzielono na 4 kategorie wiekowe w przedziale od 5 do16 lat. 26 młodych wokalistów trafiło do finału. Najlepsza „szesnastka” wystąpiła podczas koncertu laureatów. - Są znakomite. To są chyba najlepiej śpiewające dzieci w Polsce. Piosenka dziecięca, a zwłaszcza piosenki Majki Jeżowskiej, to znakomite teksty i znakomite kompozycje – dodaje
Elżbieta Sobkowiak.
Majki Jeżowskiej oczywiście nie mogło zabraknąć na koncercie finałowym, który odbył się w radomskiej Resursie. Festiwal piosenki jej autorstwa to już tradycja. W tym roku odbyła się 12. edycja imprezy, którą od samego początku organizuje Młodzieżowy Dom Kultury.
Jury w składzie: Majka Jeżowska, Szymon Wydra i Andrzej Kisiel miało trudne zadanie, bo poziom festiwalu był bardzo wysoki. W sumie nagrodzono i wyróżniono 28 młodych wykonawców piosenki dziecięcej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poezja na wesoło i poważnie

  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 25 odbył się Festiwal Poezji. W głównych rolach wystąpili przedstawiciele kółka aktorskiego. Ale w przygotowaniu festiwalu brała udział cała szkoła.

 • Nagrodzeni na Rafie. 36 festiwal zakończony

  Zespoły Niezbędny Balast z Darłowa oraz The Tamblers z Warszawy zdobyły równorzędną pierwszą nagrodę Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Żeglarską Rafa 2016.

 • Piosenka żeglarska w Radomiu. Rafa po raz 36

  To jeden z najstarszych festiwali w Polsce. W tym roku zostanie zorganizowany po raz 36. Już w sobotę, 19 listopada rozpoczną się Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „Rafa 2016”.

 • Melodie na jazzową nutę

  15 Radomski Festiwal Jazzowy zakończony. Jako ostatni wystąpił amerykański kwartet Ari Rolanda. Program koncertu obejmował wiele standardów tradycyjnego jazzu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Częściowe zachmurzenie

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 63%

Wiatr: 22.53 km/h

 • dziś

  Przewaga chmur 20°C 11°C

 • jutro

  Częściowe zachmurzenie 19°C 10°C