Dzisiaj jest: 26 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W poniedziałek prezydent Radosław Witkowski nie otrzymał wotum zaufania od Rady Miejskiej. Ale w poniedziałek Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, który ma większość w radzie, głosował także za nie udzieleniem absolutorium prezydentowi za wykonanie budżetu miasta za 2018 rok.

Komentarz

wtorek, 25 czerwiec 2019 17:07

Radomscy radni PiS pod obstrzałem krytyki

To polityczna hucpa i zamach na demokrację – grzmią Anna Maria Białkowska i Leszek Ruszczyk posłowie Platformy Obywatelskiej, komentując brak udzielenia w poniedziałek prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu wotum zaufania i absolutorium. Do krytyki radnych PiS przyłączyło się także Stowarzyszenie Bezpartyjni Radomianie.

Komentarz

Trwają w Radomiu obchody 43 rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec'76. Jednym z elementów obchodów jest autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji z elementami „Zaczęło się w Radomiu-Czerwiec'76”.

Komentarz

wtorek, 25 czerwiec 2019 17:05

Mazowiecka „drogówka” ma nowe radiowozy

To auta marki BMW. Radiowozy trafią do do Wydziałów Ruchu Drogowego mazowieckiej komendy oraz komend miejskich w Radomiu i Płocku.

Komentarz

poniedziałek, 24 czerwiec 2019 18:33

Prezydent Radomia bez wotum zaufania

Prezydent Radosław Witkowski nie otrzymał wotum zaufania od Rady Miejskiej. Przeciwko udzieleniu prezydentowi wotum było 16 radnych - za udzieleniem 11.

Komentarz

poniedziałek, 24 czerwiec 2019 18:30

Minister nie musi przepraszać radnej

Minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera nie musi przepraszać Marty Michalskiej-Wilk, radnej Koalicji Obywatelskiej. Radna przed sądem domagała się przeprosin od Marka Suskiego za jego słowa wypowiedziane w ubiegłym roku a dotyczące rzekomego nepotyzmu w rodzinie radnej za prezydentury Radosława Witkowskiego. Sąd w poniedziałek oddalił pozew radnej Michalskiej-Wilk.

Komentarz

poniedziałek, 24 czerwiec 2019 18:30

Rozpoczynają się obchody 43 rocznicy Czerwca'76

We wtorek 25 czerwca rozpoczną się w Radomiu oficjalne obchody 43 rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec'76. Udział w tradycyjnej mszy świętej pod kamieniem-pomnikiem u zbiegu ulic Żeromskiego i 25 Czerwca zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Komentarz

Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące niegospodarności członków byłego zarządu spółki Port Lotniczy Radom. Chodzi o umowę najmu siedziby spółki przy ulicy Kaszubskiej.

Komentarz

Mieszkańcy osiedla XV-lecia oraz przedstawiciele stowarzyszeń i partii politycznych zjednoczyli się wokół inicjatywy likwidacji przy ulicy Kusocińskiego tzw. wyspy ciepła na odcinku od ronda do ulicy Miłej. Zbierają podpisy pod petycją do prezydenta Radomia o zazielenienie wskazanego odcinka ulicy Kusocińskiego.

Komentarz

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” zaprasza w niedzielę 23 czerwca na Noc Świętojańska z „Łaźnią”. Gwiazdą wieczoru będzie młodzieżowy zespół folklorystyczny Guzowianki.

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej