Dzisiaj jest: 26 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Wiadomości

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło w piątek przed południem na skrzyżowaniu ulic Mireckiego, Wernera i Szarych Szeregów. Sprawcą wypadku był pijany kierowca.

Komentarz

Za ponad 7 milionów złotych samorząd województwa mazowieckiego zrealizuje 71 inwestycji drogowych. Wkrótce zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych blisko 47,5 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych w całym subregionie radomskim.

Komentarz

Ile zarabiają europosłowie ?

piątek, 24 maj 2019 16:38 Autor
26 maja odbędą się czwarte w 15-letniej historii członkostwa Polski w Unii Europejskiej, wybory do Parlamentu Europejskiego. O zarobkach europosłów krążą legendy. Wyjaśniamy na jakie pieniądze mogą liczyć co miesiąc osoby, które zostaną wybrane do europarlamentu.

Komentarz

Piłkarze Radomiaka Radom swoje „domowe” mecze w pierwszej lidze będą rozgrywać na stadionie MOSiR przy ulicy Narutowicza. W piątek prezydent Radosław Witkowski otrzymał takie zapewnienie od przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Komentarz

6 ofert wpłynęło do tej pory na konkurs na nowego dyrektora Teatru Powszechnego im. Jan Kochanowskiego w Radomiu. Procedura wyłaniania nowego dyrektora powinna się zakończyć 31 lipca.

Komentarz

100 tysięcy złotych przekaże na organizację tegorocznych obchodów Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec'76, Samorząd Województwa Mazowieckiego. Szczegółowy program obchodów 43 rocznicy protestu radomskich robotników, będzie znany pod koniec maja.

Komentarz

Bez premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, odbyła się w Radomiu konwencja wyborcza PiS przed wyborami do parlamentu Europejskiego. Konwencja miała jasny przekaz: głosowanie w wyborach do europarlamentu jest ważne z punktu widzenia przyszłości Polski.

Komentarz

Według NIK wprowadzone w niecałe dziewięć miesięcy zmiany w systemie oświaty zostały nierzetelnie przygotowane i wdrożone. Minister Anna Zalewska nie dokonała rzetelnych analiz finansowych i organizacyjnych skutków reformy. Ministerstwo Edukacji odpowiada: wprowadzona reforma edukacji została starannie przygotowana i jest odpowiedzią na oczekiwania większości Polaków.

Komentarz

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej